Огляд у мамолога – запорука жіночого здоров'я!

Бути жінкою – велика і непроста місія, адже щодня необхідно дбати про своє здоров'я та красу. Особливо це стосується представниць прекрасної статі, які переступили сорокарічний рубіж або мають деякі фактори ризику розвитку захворювань молочної залози. Важливий крок у турботі про себе – записатися на огляд мамолога. Лікар-мамолог – спеціаліст, що діагностує та лікує захворювання молочної залози у жінок.

Кому рекомендовано огляд?

Існує перелік випадків, коли може знадобитися огляд у мамолога. Скарги, симптоми, пов'язані з грудьми, такі: 

  • зміни форми або розміру;
  • больові відчуття;
  • наявність виділень із сосків;
  • пухлини, ущільнення;
  • зміна кольору шкіри на грудях або навколо сосків.

Також огляд у мамолога рекомендовано для профілактики та обстеження пацієнток з метою виявлення на ранній стадії захворювань молочної залози. Рання діагностика дозволяє своєчасно розпочати лікування, значно збільшуючи шанси на повне одужання.

Як зрозуміти, що вам потрібний огляд у мамолога? Насторожуючі симптоми, здатні стати приводом для звернення до фахівця, такі: 

  • наявність новоутворень або ущільнень у грудях при пальпації; 
  • кров'янисті або гнійні виділення з сосків; 
  • чіткі зовнішні зміни грудей;
  • поява виразкових дефектів або висипки на ореолах.

Прийом у мамолога: що треба знати?

Як відбувається огляд у https://rodyna-medical.com.ua/? Не варто боятися чи хвилюватися: лікар починає огляд з бесіди, ставить питання про медичну та сімейну історію, про проблеми, що спостерігаються в області грудей. Варто бути максимально відвертим, серйозно ставитися до опису симптомів, що турбують.

Лікар проводить фізичне обстеження, використовуючи метод пальпації грудей. Пацієнту може бути запропоновано роздягнутися до пояса та зайняти певну позицію. Лікар пальпує груди та пахвові лімфовузли, шукає пухлини, ущільнення, зміни форми або розміру. При необхідності мамолог рекомендує проведення інших досліджень.

Методи досліджень

Може знадобитися рентгенологічне дослідження молочних залоз – мамографія. Мамографію роблять з метою виявлення пухлин чи інших аномалій. Процедуру проводять за допомогою спеціального апарату, стискаючого груди між двома пластинами щоб одержати знімки. Інші методи діагностики – УЗД, МРТ грудей; біопсія – коли береться зразок тканини з метою лабораторного дослідження.

Регулярні огляди у мамолога – ключовий фактор своєчасного виявлення та успішного лікування захворювань молочних залоз. Якщо у вас є підозрілі зміни, симптоми, фактори ризику, обов'язково запишіться на огляд. Будьте уважні до сигналів, які посилає ваше тіло, та бережіть своє здоров'я!