Починаючи з 2016 року, українська частина інформаційного простору наповнена як запитаннями “чи варто купляти авто з США та ЄС”, так і оголошеннями з пропозиціями замовити автомобіль з країн Євросоюзу або Сполучених Штатів. Для тих, хто вагається оплачувати певну суму наперед, також є вихід — придбати вже завезене, відремонтоване (у випадку “битків” із США) сертифіковане та розмитнене БУ авто в Луцьку чи будь-якому іншому місті України. Коштувати це буде на кілька сотень USD дорожче, але не потрібно купувати “кота у мішку” та чекати кілька тижнів (для ввезення авто з Європи) або місяців (авто з Америки потрібно досить довго чекати, а потім ще й робити ремонт).

У чому ж секрет популярності “американців” на вторинному ринку автомобілів України? Наскільки вигідніше пригнати авто з США, ніж з Європи та Грузії? Можливо, є сенс шукати аналогічну модель, придбану кілька років тому в українському автосалоні? Почнемо розбиратися у цьому.

Можливі суперники автомобілів зі Сполучених Штатів:

  • Українські вживані авто у даному випадку не можуть конкурувати не лише вартістю, а і технічним станом. Причина полягає у стані більшості автомобільних доріг (так, нещодавно почали ремонтувати найгірші дороги, але до завершення цього процесу лишився не 1 і не 5 років).
  • Європейські авто також програють в ціні, якщо брати до уваги однакові моделі, скажімо, 2017 року виготовлення (на аукціонах страхових компаній можна обрати преміальне авто віком до 5 років з незначними пошкодженнями лише за суму від 8 до 15 тисяч у.о.). До того ж, пробіг авто із США буде значно меншим і вірогідність його “правлення” наближатиметься до нуля.
  • Вживані транспортні засоби на ринку Грузії коштують досить недорого, але більша частина з них була ввезена також із США з різними ступенями пошкоджень та не завжди якісно відремонтована..

Наведемо приклад із власного досвіду: імпортована зі Сполучених Штатів Toyota Camry 2019 р.в. «під ключ» обійшлася приблизно у ~19 000 USD проти ~29 000 за “українську” версію.

Спеціалісти радять ретельно оглянути бажаний екземпляр автомобіля перед покупкою, особливо при купівлі відремонтованих екземплярів, адже далеко не всі пригнані “американці” були з мінімальними недоліками. Дізнайтеся у продавця VIN код, скопіюйте його у пошукову систему Google та ознайомтеся з фотографіями пошкоджень. Якщо номер кузова продавець не бажає повідомляти — краще відмовитися від покупки даного авто.

Звідки можливо ввезти автомобіль з найбільшою вигодою? Єдиної правильної відповіді на це запитання не існує. Покупець має вирішувати особисто, звідки більш зручно та вигідно пригнати авто у його ситуації. Бажаємо вдалих покупок!