Як підібрати стилістичне оформлення натяжної стелі: слушні рекомендації

Плануючи встановлення натяжних стель, перш за все слід наперед продумати їх зовнішній вигляд. Якщо вибір падає на плівку ПВХ, можна зупинитися на одному чи декількох відтінках із запропонованих, а їх налічується понад 200. Так, студія натяжних стель «Briton» пропонує широкий асортимент полотен різних кольорів, із якісного полівінілхлориду, так що можна легко вибрати підхожий варіант. Гама текстильних полотен дещо менша, але в тканинних стель є беззаперечний плюс – придатність для перефарбування. Кожен колір може створювати різне враження, з огляду на фактуру:

  • Глянець. Йому характерні різні ступені блиску, аж до дзеркальної поверхні. Такі стелі красиво вписуються у вітальні. Глянцева стеля здатна візуально розширювати приміщення, тому ідеально підходить для невеликих кімнат. Однак не варто, змінюючи інтер’єр, нагромаджувати в кімнаті велику кількість меблів та елементів декору. Вони, відбиваючись у блискучому полотні, створять враження перевантаженості простору.
  • Матова фактура. Матові стелі подібні на звичайні пофарбовані конструкції, які зазвичай роблять із гіпсокартону. Відсутність блиску буде доречною у спальні, дитячій, а також приміщеннях з великою кількістю меблів та інших предметів облаштування. Плануючи встановлювати такі полотна на кухні, слід враховувати, що через дещо шорстку поверхню стеля швидше забруднюється і складніше піддається чищенню.
  • Сатин. Являє собою «золоту середину» між глянцевими та матовими полотнами. Наявний легкий перламутровий блиск, що м’яко відбиває світло. Завдяки дрібнозернистій поверхні та заспокійливому ефекту сатинова стеля буде підхожою для будь-якої кімнати, особливо, спальні, кабінету чи дитячої.

Визначившись щодо відтінку і фактури, далі потрібно обрати декоративне оздоблення.

Варіанти декору: однотонні полотна, комбінація відтінків або фотодрук

Однотонні рішення – це універсальний підхід, який дає велику свободу в оформленні кімнати в цілому, оскільки не відвертає уваги. Світлі однотонні стелі сприяють розширенню простору, темніші, навпаки, додадуть затишку великим та високим кімнатам.

Поєднанню декількох кольорів чи відтінків найчастіше надають перевагу, коли потрібно розділити кімнату на функціональні зони. Можна сформувати як контрастні композиції, так і гармонійні, які складаються з кількох близьких відтінків. Один з кольорів може повторювати тон шпалер, меблів, підлоги, або бути співзвучним йому. В таких конструкціях ПВХ-плівка з’єднується за допомогою зварювання, тому шви майже не помітні. Складніше реалізувати комбіновані проєкти із текстильними полотнами.

Вибір на користь фотодруку роблять люди, які звикли підкреслювати свою індивідуальність. Надруковане зображення може займати як всю площу стелі, так і лише його частину. Орнаменти, фотопейзажі, репродукції картин і фресок, імітація природних фактур – політ фантазії можна не обмежувати. Адже для можливості нанесення достатньо знайти потрібну картинку у належній якості.

Одноярусна чи багаторівнева натяжна конструкція: коли й що буде доречним?

Одноярусні натяжні стелі можуть мати не менш вишуканий вигляд, аніж складні конструкції із декількома рівнями. Вони є оптимальними, якщо необхідно оздобити стельове перекриття без втрати простору. Лаконічне полотно з підсвічуванням чи різнобарвна або прикрашена малюнками стеля – вибір за мешканцями будинку чи квартири.

Стелі з двома і більше рівнями підходять для високих і просторих кімнат, тому що такі конструкції зазвичай забирають відносно багато висоти. Чим більш насичене облаштування кімнати, тим простішою має бути стеля. Але це не означає, що від бажання отримати цікаву геометрію у разі з оригінальним деталізованим інтер’єром обов’язково відмовлятися. Однотонні чи не контрастні поєднання гіпсокартону й плівки з грамотно підібраним освітленням стануть стильним акцентом, який не перевантажуватиме собою площі.