Коли краще встановлювати кондиціонер?

Людина, яка твердо вирішила придбати кондиціонер, стикається з декількома серйозними організаційними питаннями. Основні з них такі:

  • Коли це робити найкраще - в сенсі погодних умов або пори року.
  • Коли краще зайнятися цим питанням - до капітального ремонту в квартирі або після?
  • У кого найкраще замовляти монтаж і коли це більш зручно?

Особливо все це актуально влітку, оскільки саме тоді більшість людей і замислюється про те, як би встановити собі кондиціонер. Але саме цей період у компаній, що працюють з охолоджувальною технікою, найбільш завантажений. Причому по всіх фронтах - і у менеджерів, і у монтажників. Саме тому вам, якщо ви оформили замовлення влітку, доведеться не тільки довго чекати його виконання, а й зіткнутися з банальної халатністю з боку установників, у яких до вас було купа замовлень і ще після вас буде стільки ж. Але що ж робити, щоб такої ситуації уникнути? Спробуємо розібрати її більш детально.

Коли найкраще встановлювати кондиціонер?

Якщо спрощувати, то все безпосередньо залежить від сезону. Однак у кожного з них є як переваги, так і недоліки. Виглядає все так.

Весна

Сам початок ажіотажу. Саме навесні люди згадують про дозаправку і техобслуговування кондиціонера, саме тоді починають замислюватися про установку. І саме в цей час на ринку з'являється безліч нових моделей, ціни на які практично не зменшуються знижками і акціями.

Більш того, оскільки в нашій країні весна буває досить теплою, установка кондиціонера може дуже швидко перейти з «теоретичної ідеї» в «вкрай актуальну потребу». А де попит - там і зростання цін. Реальні випадки, коли підвищення температури за вікном на 10 градусів моментально викликало підвищення цін мало не на 30 відсотків - через посилення попиту.

Так що весна - не найкращий час для установки охолоджувальної техніки. Але оптимальний, якщо ви збираєтеся купити щось нове і сучасне, і не збираєтеся на цій покупці економити.

Літо

Основний ажіотаж, тому своєї черги на установку доведеться чекати довго. Та й вартість її вас може неприємно здивувати. Однак багатьом доводиться погоджуватися і на такі умови, тому що інакше у квартирі просто неможливо перебувати. Так що краще просто не доводити до такої ситуації - вона буде для вас занадто невигідною.

Осінь

Ажіотаж пройшов, ціни потихеньку починають повертатися в норму, монтажники виїжджають на установку вчасно. Плюс з'являються знижки та акції, оскільки компаніям потрібно швидше розпродати товар, що залишився. Більш того, деякі навіть додатково включають в «пакет» безкоштовну профілактику протягом деякого часу.

Ось тільки через погіршення погоди - холоду і дощів, можуть бути деякі проблеми в процесі самої установки. Тому тут краще правильно вгадати день, щоб не довелося доплачувати за «складність робіт».

Зима

Дуже важкий час для монтажників, та й більшість людей взимку про кондиціонери і не згадує. Тому у компаній теж «мертвий сезон» - навіть знижок практично немає. І модельний ряд зменшується. Та й в процесі установки неминуче виникають дві проблеми. Перша - квартира неминуче переохолоджується, що може бути шкідливо для елементів внутрішнього декору. А друга - в умовах мінусових температур ви не зможете включити пристрій і перевірити, як він працює. І якщо щось пішло не так - не дізнаєтеся про це до весни. Так що зима - гарний час для тих, хто хоче заздалегідь прикупити собі щось простеньке, а установкою зайнятися в більш відповідний сезон.

Встановлювати кондиціонер краще до ремонту або після?

Тут є два підходи. Якщо ви збираєтеся ховати дренажні труби, кабелі та інші елементи в стіни, то краще всім цим зайнятися до ремонту. Так як надто багато буде пилу, бруду та будівельного сміття. Та й цей процес краще узгоджувати з іншими роботами, типу прокладки проводки. Однак якщо ви цього робити не збираєтеся і плануєте використовувати для маскування різні короби, то цим можна зайнятися і після капітального ремонту. Словом, все залежить виключно від ваших уподобань і фінансових можливостей.

На жаль, ідеального часу для установки кондиціонера не існує. Більш того, навіть зміна погодних умов може внести корективи у ваші плани. Так, наприклад, роботи під час дощу або снігу більш тривалі і часто супроводжуються помилками. Тому всю процедуру установки кондиціонера краще ретельно спланувати заздалегідь.

Статья написана за матеріалами з сайту SCU: Коли краще встановлювати кондиціонер?