Утеплення дерев'яних вікон за шведською технологією, як не дивно, нічого не має спільного зі Швецією, за вирахуванням того, що ця технологія бере свою назву на честь ущільнювача, який вмонтовується в спеціально підготовлений паз. Щодо України, то дана технологія застосовується вже приблизно п'ятнадцять років. Варто зазначити, що суть утеплення має на увазі під собою врізання професійного трубчастого ущільнювача в спеціальний паз, заздалегідь випиляний в дерев'яних рамках вікна.

Даний ущільнювач здатний витримувати досить-таки суттєві коливання температури, від -50 до + 75. Слід зазначити той переважний факт, що цей матеріал кардинально відрізняється від всіх інших, щодо своїх функціональних можливостей. Його експлуатаційний період наближається до десяти - п'ятнадцяти років служби. Залежно від того, яка товщина щілин, майстер підбирає один з п'яти типорозмірів. Вони бувають - 5, 6, 8, 10, 12 мм.

Даний підбір забезпечує гарну герметичність стулок в процесі закривання. Така технологія повністю виключає ймовірність проникнення повітря. Хотілося б відзначити, що крім вищевказаного, утеплення пвх вікон включає в себе комплекс з ремонту рам. Даний ремонт складається з вирівнювання геометрії вікна, а також сполучення відповідних частин з замками, тобто доведення старого вікна до рівня нового.

На сьогоднішній день існує два варіанти для здійснення такого процесу: самостійна робота чи послуги компаній, які на професійному рівні спеціалізуються в цій справі. Щодо виконуваних кроків по утепленню вікон виділяють наступні послідовності:

  • Перевірка стулок на закривання.
  • Ретельна перевірка працездатності фурнітури.
  • Зняття стулок з петель. Зазвичай стулки виносяться з дому або квартири, щоб зберегти чистоту.
  • Після цього здійснюється підгонка стулок, яка включає в себе обов'язкове зняття зайвого шару старої фарби. Це необхідно для того, щоб забезпечити щільне прилягання стулок до віконної рами в той час, коли вікно буде відкриватися і закриватися.
  • По контуру стулок фрезою створюються спеціальні пази, які дозволять укласти утеплювач.
  • Далі технологія має на увазі під собою коткування в пази ущільнювача високої якості.
  • Для того, щоб впоратися з проникненням в приміщення бруду і пилу, стулки дерев'яних вікон утеплюються як всередині, так і між собою.

Після того як завершився основний ряд робіт, необхідно замінити фурнітуру. При користуванні послугами майстрів, заміну фурнітури можна замовити заздалегідь.