В нашому житті рано чи пізно люба людина може зіткнутися з судовою системою, так як саме через суд в нашій країні вирішуються спірні питання щодо багатьох розбіжностей в поглядах тих чи інших людей, в яких виник спір. Найчастіше з судовою системою можуть зіткнутися підприємці, але й цивільні справи розглядаються в судах не менш часто. До того ж доволі почастішали випадки коли простий українець судиться з державними органами, так як у багатьох бюрократичних системах, які діють в Україні розібратися доволі складно, і суперечки з цього приводу з’являються доволі часто.

Також не треба забувати, що якщо одна людина має претензії до другої, вона завжди може подати до суду, і це стосується майже любої справи, починаючи з взаємовідносин людей, які дали чи взяли грошу в борг, і закінчуючи проблемами з сусідами, у яких прорвало трубу у ванній кімнаті і вони затопили весь багатоквартирний дім.
Кожному хто зіткнувся з необхідністю подачі справи до суду варто знати, що це також платна послуга від державної установи, і у даному випадку тут також існує доволі бюрократична система правильної подачу заяви до суду, та сплати судового збору. Як сплачується судовий збір закон прописує досить конкретно та доступно, тому по гіперпосиланню яке було наведено вище можна прочитати все з цього приводу, але все таки у багатьох людей виникають запитання у даному випадку. Все залежить від того по якій справі буде проводитися суд, та чи має та чи інша людина пільги на користування такими послугами та сплати судового збору.

Судовий збір сплачується на момент подачі нової заяви до суду або при подачі апеляції, при видачі судовою установою документів які підтверджують те чи інше рішення, та, власне, при ухвалі того чи іншого рішення по тій чи іншій справі. В тому числі і при скасуванні попереднього рішення суду, та при передачі справи на доопрацювання.
Також існує досить багато випадків коли судовий збір не платиться, або платиться частково. Всі ці випадки можна прочитати в Законі Україні «Про судовий збір», текст якого можна знайти на офіційних сторінках українського уряду в мережі інтернет, а також на спеціалізованих сайтах, які описують юридичні відносини в нашій країні, яких також доволі багато.

В даному випадку також не буде зайвим добавити, що кожен громадянин країни в якій він проживає має знати закони цієї країни, та свої права і обов’язки, і тоді такій людині буде набагато простіше житися в цій країні та захищати свої права та свободи. Мережа інтернет на сьогоднішній день може дати повний перелік законів, які діють на території нашої країни. Залишиться лиш запам’ятати їх, та використовувати у разі потреби.