Чи потрібна віза до Великобританії для українців?

Туристична віза до Великобританії

Більшість країн Європи доступні для громадян України, які мають біометричний паспорт, і не потребують візи. Але, щоб відвідати Шотландію, Північну Ірландію, Уельс і Англію, у вас повинна бути британська віза. Перш за все, для початку подорожі до Великої Британії українцям необхідно отримати туристичну візу. Для її отримання, вони повинні звернутися до британського візового центру, де надають консультації та збирають всі необхідні документи. Потім інформація про заявника надсилається для розгляду в Посольство Великої Британії, і там приймається рішення щодо видачі візи.

Українські громадяни можуть подорожувати Європою без необхідності отримання візи, але Великобританія не є частиною Шенгенської зони. Щоб відвідати Сполучене Королівство з метою огляду історичних пам'яток, участі в культурних заходах, відвідування музеїв, виставкових павільйонів, концертів, спортивних змагань, шопінгу та відпочинку, громадянам України необхідно отримати туристичну візу. Важливо зазначити, що така віза не надає права на навчання або працевлаштування в країні.

Туристична віза до Великобританії надається на період 6 місяців і рекомендується використовувати для короткострокових поїздок, не перебуваючи в країні більше ніж 15 днів кожного разу. По закінченню терміну дії такої візи можна подати заявку на отримання подовженої британської туристичної візи на 2 роки, 5 років або 10 років. Варто відзначити, що консульський збір за отримання довгострокової візи є вищим, і термін її обробки становить близько 21 дня.

Довгострокові візи до Англії часто надаються тим, у кого є серйозні мотиви для багаторазового відвідування країни, такі як розвиток бізнесу, глибоке вивчення мови або поїздки з інших важливих причин.

Хто може подати заявку на отримання туристичної візи до Великобританії?

Звертатися за візою до Великобританії на території України можуть громадяни України, громадяни інших країн і особи без громадянства, які проживають в Україні, досягли вісімнадцятирічного віку і мають повну правоздатність.

Неповнолітні громадяни України, громадяни інших країн і особи без громадянства не можуть самостійно подавати заявку на візу. За них це роблять їхні законні представники, такі як батьки, опікуни, родичі або інші особи, які мають відповідні повноваження.

Процес отримання туристичної візи в Англію

Електронна форма. Після визначення цілей та термінів своєї подорожі, ви можете створити особистий обліковий запис та заповнити анкету в Інтернеті.

Необхідні документи. Після заповнення та подання анкети, вам буде наданий персональний список необхідних документів. Також потрібно завантажити ці документи в Інтернеті. Вони повинні бути якісними електронними копіями оригіналів, засвідченими печаткою бюро перекладів або копіями, якщо оригінали недоступні. Важливо враховувати, що вас можуть попросити представити ці документи під час співбесіди в консульстві. Тому це питання потрібно відносити дуже серйозно.

Оплата. Після завантаження всіх необхідних документів до вашого облікового запису, система висилає вам лист-підтвердження про прийом анкети та пропонує здійснити онлайн-оплату (візовий збір, розмір якого обговорюється під час створення облікового запису, залежно від необхідності подачі біометричних даних). Після успішної оплати ви отримуєте лист-підтвердження на електронну пошту, а також у вашому обліковому записі буде створений чек, який потрібно зберегти.

Запис на співбесіду. Після успішної оплати ви можете обрати та призначити дату співбесіди. Тут вас запитають про різні варіанти і додаткові послуги, за які потрібно буде додатково платити. Ви можете обрати безкоштовну співбесіду, доступну лише за певних годин і не завжди є вільні дати, або вибрати і оплатити зручний для вас час. Після запису ви отримаєте лист-підтвердження про запис на співбесіду, який також потрібно зберегти.

Термін розгляду заяви на отримання туристичної візи в Великобританію

Якщо ви не обрали пріоритетний розгляд, при якому консульський збір, звичайно, буде більший, ваші документи будуть перевірятися протягом двох тижнів після інтерв'ю. Проте це не жорсткий графік. Іноді результат можуть повідомити раніше, або, навпаки, трохи відкласти процедуру. В будь-якому випадку, важливо щодня перевіряти свою електронну пошту, очікуючи повідомлення щодо вашого запиту або запити на надання додаткових документів і інформації, якщо це буде необхідно.