Гофрокартон у сучасному суспільстві, і що з нього роблять

Багато хто знає, що собою являє гофрокартон і з якою метою він використовується. Маса сфер в яких він застосовується, вже дуже давно навчила нас не замислюватися про його походження, коли ми його бачимо наприклад, в магазинах, на поштах і практично скрізь, де тільки можна. Таке поширення даний матеріал отримав дуже швидко, так як історії створення гофрокартону всього лише трохи більше ста років, що вважається не так вже давно.

Принцип виготовлення гофрокартону

Першим обладнанням, яке використовувалося для створення гофрокартону, була спеціальна конструкція, що складалася з рельєфних валів, виготовлених з гарматних стволів. Для того, щоб нагрівати ці вали, використовували газові балони, а ось для руху самої конструкції доводилося працювати вручну.

Трохи пізніше виробництво прийшло до створення нового обладнання, і стало більш серйозним, а також проводився справжній комплекс робіт з сировиною. Дане обладнання для виготовлення гофрокартону тепер уже саме нагрівалося в різних секціях, таким чином відбувався нагрів паперу, далі формування хвилястого шару. Потім вже наносився шар клею і з'єднання гофрованого паперу з шарами картону.

Яким буває гофрокартон?

Гофрокартон буває різної кількості шарів і тому він використовується в дуже різних сферах і різних цілях. Про це докладно можна прочитати на сайті https://evopack.com.ua/hto-vykorystovuye-gofrokarton-i-v-yakyh-czilyah/, тобто сайті компанії, яка й займається виготовленням найрізноманітнішої упаковки. Говорячи в кількох словах, гофрокартон може бути, наприклад:

  • 2-шаровий, складається із з'єднання двох шарів, одного плоского і одного гофрованого. Такий вид гофрокартону широко використовується для вкладишів в гофроящики, а також для виробництва невеликих тар, наприклад, для одноразових стаканчиків для кави.
  • 3-шаровий, складається з двох плоских, і одного гофрованого шару між ними. Використовується такий вид гофрокартону найчастіше як допоміжна тара для упаковки продуктів.
  • 5-шаровий, складається з трьох плоских і двох гофрованих шарів між ними. Використовується для виготовлення великогабаритної, жорсткою і міцною тари, а також для транспортування продуктів, наприклад для одноразових ящиків для пива.
  • 7-шаровий, складається з чотирьох плоских і трьох гофрованих шарів, також між ними. Відноситься такий вид гофрокартону до найміцнішим, і використовується для великих товарів, а також для запчастин до автомобілів і дуже багатьох інших товарів.

Що ще роблять з гофрокартону?

В першу чергу слід згадати гофроящики, про які згадувалося вище. Вони грають роль тари для упаковки і зберігання продовольчої продукції. Як правило - одноразової тари. Не менш поширені також і Гофролотки, які широко використовуються в торгівлі, для овочів, фруктів, напоїв і мають вигляд коробки з відкритим верхом.