Як уникнути серцевих захворювань
Хвороби серця та судин — це одна з найрозповсюдженіших захворювань у світі. Існує багато факторів, які можуть збільшити ймовірність виникнення серцевих захворювань. Над деякими ви не маєте контролю, але також є багато таких, які ви можете контролювати. Інформація про них може допомогти зменшити ризик серцевих захворювань.
Фактори ризику хвороб серця та судин
Вік і стать
Ймовірність розвитку захворювань серця та судин збільшується з віком. На більший ризик наражаються чоловіки від 45 років і жінки від 55 років.
Сімейна історія
Більший ризик мати проблеми зі здоровʼям серця мають ті, у кого є близький родич, у якого було таке захворювання.
Супутні захворювання
Ризик виникнення серцево-судинних захворювань підвищується у людей при наявності супутніх захворювань — цукрового діабету, ожиріння, деякі ендокринні порушення.
Як зменшити ймовірність серцево-судинних захворювань
- Контролюйте свій кров'яний тиск. Важливо регулярно вимірювати тиск — принаймні один раз на рік, якщо ви почуваєте себе добре та не маєте скарг і частіше, якщо маєте гіпертонію.
- Тримайте рівень холестерину та тригліцеридів під контролем. Підвищений рівень холестерину сприяє закупорюванню артерій, підвищенню ризику розвитку ішемічної хвороби серця, виникненню серцевого нападу. Високий рівень тригліцеридів також підвищує ризик розвитку ішемічної хвороби серця, особливо у жінок. Зміна способу життя та раціону може знизити рівень холестерину та тригліцеридів.
- Підтримуйте здорову вагу. Надмірна вага чи ожиріння сприяють підвищенню кров'яного тиску та діабету. Контроль своєї маси тіла значно знижує ці ризики.
- Вживайте здорову їжу. Намагайтеся обмежити насичені жири, продукти з високим вмістом натрію та цукру. Їжте багато свіжих фруктів, овочів і цільнозернових продуктів, це також допоможе контролювати артеріальний тиск і холестерин. Також додайте у свою щоденну рутину вітаміни для серця.
- Регулярно займайтеся спортом. Вправи зміцнюють серце та покращують кровообіг. Це також може допомогти вам підтримувати здорову вагу і знизити рівень холестерину та кров'яний тиск.
- Обмежте вживання алкоголю. Зловживання алкоголем підвищує кров'яний тиск. Це також додає зайвих калорій, що може призвести до збільшення ваги. І те, й інше підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань.
- Відмовтеся від паління. Вживання тютюну підвищує кров'яний тиск, ризик серцевого нападу та інсульту. Якщо ви не палите, то не варто і починати. Якщо палите, відмова від куріння знизить ризик захворювань серця й судин.
- Контролюйте рівень цукру. З часом високий рівень цукру в крові призводить до пошкодження кровоносних судин та нервів, які контролюють серце та кровоносні судини. Тому важливо періодично проходити обстеження на цукровий діабет і, у разі підтвердження, дуже ретельно слідкувати за рівнем цукру в крові та здоровʼям свого серця.
- Висипайтеся. Недосипання сприяє підвищенню кров'яного тиску, розвитку ожиріння та діабету. Більшості дорослих необхідно спати від 7 до 9 години на добу. Якщо у вас є проблеми зі сном, зверніться до свого лікаря.
- Управляйте стресом. Сильний стрес підвищує кров'яний тиск, що може стати пусковим гачком серцевого нападу. Деякі поширені способи боротьби зі стресом, такі як переїдання, вживання алкоголю та куріння, теж шкідливі для серця. Натомість впоратися зі стресом допомагають фізичні вправи, прослуховування музики, зосередження уваги на чомусь спокійному, медитація, вітаміни від стресу.
Щоб дізнатися більше про стан свого здоров'я й підібрати необхідні заходи профілактики серцево-судинних захворювань, зверніться до лікаря. Ми можемо рекомендувати використання нутрицевтиків ТМ Метадженікс, це дієтичні добавки, які мають науково обґрунтований і безпечний склад.
З чого варто почати
- Запишіться до свого лікаря на консультацію, щоб обговорити ваші ризики.
- Переконайтесь, що ви харчуєтесь здоровою їжею.
- Додайте в життя фізичні вправи — прогулянки пішки, їзду на велосипеді, плавання, йогу.
- Здайте тести для визначення рівня холестерину і цукру у крові.
- Запишіться на УЗД серця.
Піклуйтесь про себе і будьте здорові!