Особливості роботи відеоендоскопічних систем

Точна та швидка діагностика у ветеринарії грає велику роль у процесі лікування. Одним з найбільш сучасних та ефективних методів постановки діагнозу є використання відеоендоскопічних систем. 

Відеоендоскопічні системи: конструкція та сфера застосування 

Відеоендоскопічна система — це діагностичне обладнання, що використовується для огляду внутрішніх органів тварини. Таким способом можна обстежувати шлунково-кишковий тракт, дихальну систему, порожнини тіла. Цей пристрій також дозволяє проводити невеликі малоінвазивні хірургічні втручання. 

Відеоендоскопічні системи складаються з таких функціональних компонентів:

  • відеоендоскопа — основного діагностичного інструмента, що являє собою гнучку або жорстоку трубку з вмонтованою камерою та джерелом світла;
  • джерела світла, роль якого виконує світлодіодна або ксенонова лампа (у дорожчих моделях);
  • відеопроцесора, який здійснює цифрову обробку зображення та виводить його на екран;
  • монітора, на якому можна побачити стан внутрішніх органів пацієнта у реального часі, відео транслюється у HD-форматі з можливістю налаштування яскравості та контрастності.

В деяких ендоскопах є додаткові канали, через які вводяться хірургічні інструменти для різних маніпуляцій: видалення сторонніх предметів, відбирання зразків для біопсії тощо. 

Новітні ендоскопічні системи, що використовуються у ветеринарній медицині, мають високу роздільну здатність зображення. Часто вони підтримують опцію фотографування та збереження відео, що дає змогу порівнювати результати діагностики в динаміці та консультуватися з іншими фахівцями. Використання сучасного ендоскопічного обладнання дозволяє ветеринарам проводити складні обстеження з високою точністю та результативністю. 

Основні переваги використання відеоендоскопічних систем у ветеринарії 

Діагностичні процедури із застосуванням ендоскопічних систем є безпечними для тварин та практично безболісними. Вони відрізняються високим рівнем інформативності, адже дозволяють отримати на моніторі чітке зображення певного органа або тканини. Використовувати відеоендоскопи можна при лікуванні як дрібних, так і великих тварин. Достатньо обрати пристрій з відповідною довжиною ендоскопа та розміром каналу. Є універсальні моделі, які можна налаштувати залежно від габаритів тварини. 

Крім цього до переваг ендоскопічних систем відносяться мінімальна інвазивність маніпуляцій. Для дослідження внутрішніх органів та невеликих хірургічних втручань непотрібно робити операцію. Це зменшує ступінь травматизації, ризик ускладнення та період відновлення. Тварини зазнають лише невеликого дискомфорту, адже процедура не є болючою і відбувається досить швидко. Завдяки відсутності ушкоджень та швів нема потреби у довгій реабілітації після ендоскопії. Процедуру діагностики за необхідності можна проводити повторено для контролю процесу лікування. 

Важливим плюсом використання під час обстежень відеоендоскопічної системи є висока точність отриманих результатів. Високоякісне відео та фото дозволяє роздивитися навіть незначні патології, що знаходяться на ранній стадії розвитку. 

Для отримання достовірних діагностичних даних варто користуватися лише якісною апаратурою. В Україні придбати оригінальні відеоендоскопічні системи для ветеринарії від відомого японського бренду AOHUA можна в спеціальному інтернет-магазині БІОВЕТ. Ці прилади зарекомендували себе у сфері ветеринарії діагностики як надійні та ефективні.