Одноденні контактні лінзи: як вибрати і для кого?

Сучасні контактні лінзи задовольняють потреби все більшої кількості користувачів. Для цього виробники використовують різні матеріали, виготовляють лінзи з різними параметрами.

Більшість контактних лінз потребує не лише планової заміни, а й регулярної обробки між носінням. Зокрема, лінзи планової місячної заміни, які вдягають на день, а на ніч знімають, потрібно щоразу дезінфікувати багатофункціональним розчином для лінз і зберігати у ньому ж. Це рутинна процедура, однак інколи вона незручна чи видається такою, якою можна знехтувати. Щоб не припускатися цієї помилки та з інших причин, можна зупинити свій вибір на одноденних контактних лінзах. Вони одноразові, чим і зручні. Кому одноденні лінзи підходять та за якими параметрами їх вибирати?

Кому підходять одноденні контактні лінзи?

У самій назві криється особливість одноденних лінз: вони призначені для носіння протягом одного-єдиного дня, а потім їх викидають. Це одноразові лінзи, головна відмінність яких у тому, що не потрібно, що вони не потребують додаткового догляду.

Лінзи для новачків

За певних умов лікар-офтальмолог може рекомендувати одноденні контактні лінзи людям, які звертаються до контактної корекції вперше. До лінз-одноденок легше призвичаїтися, а в період адаптації не потрібно перейматися щоденним очищенням і нюансами зберігання лінз. Жодних розчинів, контейнерів і тим паче пероксидних систем.

Лінзи для нерегулярного використання

Ще одна категорія людей, для яких одноденні лінзи можуть бути зручними, це ті, хто зазвичай носить окуляри, а до лінз звертається нерегулярно і зрідка. Наприклад, якщо ви ходите до басейну раз на тиждень, можете використовувати чотири пари лінз на місяць і навряд купувати лінзи місячної заміни з розчинами для догляду буде вигідно.

Зручні з огляду на персональні потреби

Якщо ви збираєтеся у поїздку та не хочете везти з собою дорожний набір для догляду за лінзами (насправді, вони компактні і досить зручні). Або якщо через індивідуальні особливості організму на поверхні лінз відкладається набагато білкових і жирових утворень, що спричинює дискомфорт використання. Або ж трапляється таке, що лінзи планової заміни не підходять людям з алергією чи цукровим діабетом. Всі ці, а також деякі інші обставини, не є приводом носити для корекції зору окуляри і тільки окуляри. Можна спробувати одноденні контактні лінзи і використовувати їх з комфортом.

Як вибрати одноденні контактні лінзи?

Як і будь-який інший засіб корекції зору, лінзи-одноденки краще вибирати разом з професійним офтальмологом. Попросіть свого лікаря порадити виробника, а також переглянути рецепт на лінзи. Часто буває, що рецепт на оптичні лінзи не співпадає з рецептом на контактні.

Основний параметр підбору контактних лінз — це матеріал, гідрогель або силікон-гідрогель. Він зазвичай визначає інші похідні властивості лінз, як от:

  • товщина — що тонкіші, то менш відчутні в оці і зручні у процесі звикання;
  • вологомісткість — цей фактор теж визначає комфорт носіння лінз; що більше вологи на поверхні лінзи, то природніша вона для ока, а що більше вологи у структурі матеріалу, то м’якіша вона і гірше тримає форму (це може позначитися на зручності вдягання);
  • киснепроникність — не менше важливий показник за попередні два; що вищий, то краще лінза пропускає повітря, то комфортніше і безпечніше для ока; проте і низький показник кисне проникності прийнятний, якщо ви не засинаєте у лінзах, а вдягаєте вранці і викидаєте ввечері лінзи-одноденки.