Імунофлуоресцентний аналізатор: що це та яке його застосування у ветеринарії

Якість надання послуг у ветеринарних закладах залежить від багатьох чинників. Кваліфікований персонал, для якого ветеринарія стала чи не основною частиною життя, є фундаментом будь-якої клініки. Проте без сучасного обладнання, яке забезпечує точність діагностики та ефективність лікування, не може обійтись жоден ветеринарний кабінет. Одним з таких пристроїв є ветеринарний кількісний імунофлуоресцентний аналізатор, який дозволяє отримати інформацію про кількісний та якісний склад біоматеріалів тварини. В чому особливість цього пристрою — розповідаємо в цій статті.

Кількісний імунофлуоресцентний аналізатор Baywellbio IF-10

Що таке імунофлуоресцентний аналіз

Імунофлуоресцентний аналіз (ІФА) — це метод, який широко використовується в клінічній лабораторній діагностиці ще з 1971 року. Він дозволяє точно визначити наявність антигенів в організмі тварини. Зазвичай ІФА застосовується для таких завдань:

 • виявлення антитіл до певного інфекційного захворювання;
 • дослідження проби крові на наявність антигенної інфекції;
 • аналіз гормонального фону в організмі тварини;
 • пошук в організмі тварини аутоімунних захворювань.

Імунофлуоресцентний аналіз здійснюється шляхом реакції антиген-антитіло. Під час нього застосовуються тривалентні іони зі спеціальними флуоресцентними індикаторами. Антитіло зв’язується з антигеном, в результаті чого утворюється забарвлений продукт, який визначається за допомогою аналізатора.

Імунофлуоресцентний аналіз має безліч переваг, через які його активно використовують у ветеринарії. Це насамперед:

 • висока чутливість та точність;
 • використання мікрообсягів матеріалу;
 • безболісне взяття біоматеріалу для аналізу;
 • швидкість виявлення інфекційного захворювання та отримання готового результату;
 • автоматизована оцінка реакції та визначення етапів і динаміки перебігу хвороби;
 • можливість проводити аналіз без спеціальних умов у лабораторії.

Завдяки імунофлуоресцентному аналізу можна отримати коректні дані про такі біологічно активні речовини як імуноглобуліни, гормони, онкомаркери та віруси. Своєю чергою до них відносяться запалення різних органів, діабет, порушення функції щитоподібної залози, фібриноліз, Аддісонова хвороба, синдром Кушинга.

В чому особливість імунофлуоресцентних аналізаторів

Імунофлуоресцентний аналізатор Baywellbio IF-10

Ветеринарний імунофлуоресцентний аналізатор є важливим інструментом для діагностики інфекційних захворювань та імунологічних станів у тварин. При цьому принцип дії аналізатора може бути різним: гетерогенним чи гомогенним, конкурентним або неоконкурентним. Також імунофлуоресцентні аналізатори поділяються за конструкцією на:

 • стрипові;
 • планшетні.

Сьогодні у ветеринарних лабораторіях зазвичай використовуються автоматизовані та напівавтоматизовані прилади. Вони практично не потребують людського втручання й здатні самостійно змішувати реагенти, переміщати зразок, очищувати змішувач і дозатор, а також стерилізувати всю систему.

Загалом, проведення дослідження за допомогою імунофлуоресцентного аналізатора займає всього кілька хвилин. Більшість сучасних приладів сумісні з тест-наборами від будь-якого виробника.

Імунофлуоресцентний аналізатор — це цінне доповнення до арсеналу ветеринарних інструментів, яке сприяє підвищенню якості допомоги тваринам. Завдяки його високій точності та швидкості, ветеринари можуть більш ефективно діагностувати та лікувати своїх пацієнтів. В Україні придбати імунофлуоресцентний аналізатор можна звернувшись на сайт biovet.ua до компанії Biovet.