Авто вже давно перестало бути розкішшю, але в будь-якому випадку це дорога та необхідна річ. Саме тому вкрай важливою є необхідність подбати про безпеку транспортного засобу, тим більш що існує чимало засобів забезпечення цієї безпеки. В даному матеріалі мова піде про основні пристрої автомобільної безпеки.

Які є засоби автомобільної безпеки?

Сучасний ринок пропонує чимало різноманітних засобів, що здатні створити бар’єр між транспортним засобом та зловмисниками. Серед них найбільшим попитом користуються наступні пристрої:

  • автосигналізація;
  • мотосигналізація;
  • іммобілайзер.

Також існують різноманітні прилади та модулі, які виконують допоміжні функції у питаннях безпеки та зручності керування. Серед них – GPS-приймачі, різні датчики, реле блокування, сирени та інші прилади. Можливість більш детально розглянути усі варіанти такого обладнання надає офіційний сайт Пандора.

Автосигналізація

Автомобільна сигналізація є уособленням даної ніші. В класичному розумінні цей пристрій включає в себе систему датчиків, які реагують на певні подразники. Оптимальним рішенням стане авто сигналізація, що включає:

  • датчик об’єму;
  • датчик нахилу;
  • датчик удару.

Крім того, функціональні автосигналізації можуть містити такі додаткові модулі, що дозволяють розширити базові можливості пристрою. Зокрема це можливості автоматичного закриття вікон, дистанційного управління запуском двигуна, а також контролю стану ТЗ за допомогою мобільного додатку.

Щодо різновидів автосигналізацій, то вони поділяються за принципом кодування на динамічні та діалогові. Діалогові системи більш надійні, здійснити їх злом фактично неможливо.

Мотосигналізація

Окрім засобів автомобільної безпеки існують також прилади, що забезпечують безпеку мотоциклетної техніки. Такі пристрої є віддзеркаленням автомобільних моделей, але дещо в функціонально стиснутому варіанті. Мотосигналізація завжди є більш компактною, споживає менше електроенергії, а також має лише основні функції безпеки. Оптимальним варіантом можна вважати наявність датчиків об’єму/нахилу/удару у функціоналі мотосигналізації.

Іммобілайзер

На відміну від засобів безпеки авто, що сигналізують про несанкціоноване втручання, іммобілайзер здатен безпосередньо діяти у випадку проникнення зловмисників у салон автомобіля. Сутність його дії полягає у блокуванні роботи двигуна при виявленні несанкціонованих намагань завести стартер. В купі з іншими системами безпеки іммобілайзер створює 100% ідеальний захист автомобіля.