Засновниця Jobian Ольга Чубенко про трудове рабство в сучасному світі

У нинішній час, не звертаючи увагу на те, що прогрес у всіх сферах набрав вражаючих обертів, не менш актуальною проблемою залишається трудове рабство. Щорічно мільйони довірливих людей, серед яких в тому числі і українці, стають об'єктами інтересу з боку шахраїв у вигляді сучасних работоргівців. Згідно зі статистикою, яка є в Міжнародній організації з міграції, українці знаходяться в ТОП-10, серед усіх людей, які стають жертвами трудового рабства. В українській компанії Jobian, яка займається міжнародним офіційним працевлаштування, пояснюють, яким саме чином діють шахраї, щоб заманити довірливих людей, і що потрібно робити, щоб «не попастися на їх гачок».

Стандартна схема, яка використовується для вивозу людей для робочої експлуатації в закордонні країни ділиться на 3 етапи:

  1. Розміщується приваблива вакансія, текст якої обіцяє високу оплату праці, ідеальні умови і всебічну підтримку людини, що виїжджає для роботи за кордоном.
  2. Виставляється рахунок за послуги підбору вакансії, оформлення на роботу та трансфер в країну, де планується робота.
  3. Під приводом перевірки на митниці або ж під будь-яким іншим приводом, вимагаються документи, які назад отримати більше не вийде (в такому випадку людина стає заручником, будучи змушеною робити те, що їй буде наказано).

За підсумком, робота, на яку приїжджають такі люди, в корені відрізняється від обіцяної шахраями. Найбільше ризикують в такому випадку ті люди, які не володіють мовою тієї країни, в яку їдуть на роботу. У компанії Jobian в даному випадку відзначили, що жертвами в подібних ситуаціях стають люди, які погано розбираються в такому питанні, як робота за кордоном. В основному, це жителі з сіл і селищ, які шукають можливість заробити більше, ніж можливо в їхній країні.

Ситуація на ринку працевлаштування в коментарі від Jobian (Джобіан)

Як зауважила засновниця Джобіан Ольга Чубенко, з тих пір, як почалася пандемія, пов'язана з поширенням Covid-19, ситуація на ринку працевлаштування за кордоном, лише посилилася. З огляду на те, що в багатьох країнах підвищився рівень безробіття, а також в гіршу сторону змінилася економічна ситуація, багато людей, в тому числі і українці, більш активно розшукують можливість поліпшити своє фінансове становище. Виходячи з цього, нових сумнівних вакансій з'явилося ще більше, причому в тому числі, що стосується виїзду в країни Євросоюзу, які на офіційному рівні закрили свої кордони для жителів України. Також популярні обіцянки працевлаштування без пред’явлення тесту ПЛР чи сертифікату про вакцинацію. У деяких випадках навіть пропонується вивіз українців до країн західної Європи, як біженців. Єдина мета таких пропозицій - заробіток на довірливих людях, які в розпачі, - зазначає засновниця Jobian.

Компанія Джобіан, яка сьогодні є експертом в сфері міжнародного працевлаштування та трудової міграції, назвала 3 причини, через які люди потрапляють у трудове рабство:

  1. Відсутність достовірного джерела інформації та правдивості відгуків.
  2. Поширення стереотипів, щодо роботи на кордоном.
  3. Відсутність знань своїх прав.

Ольга Чубенко також додала, що сьогодні проблема, пов'язана з трудовим рабством в Україні має високий рівень актуальності, і в Jobian зі свого боку роблять все можливе, що вирішити цю проблему.