Одним із найбільш доступних й інформативних методів дослідження є рентген-діагностика. За її допомогою вдається точно ставити діагноз, назначати ефективне лікування. Якщо ваша клініка планує надавати широкий спектр послуг, потрібно придбати рентгенівський апарат. Розповідаємо, на що звернути увагу у виборі такої системи, адже через широкий асортимент моделей можна легко розгубитися.

Типи рентгенівських установок

Перш за все потрібно враховувати напрямок діяльності клініки. Обладнання повинне відповідати вимогам вашої практики. Це можуть бути такі пристрої:

  • дентальні (радіовізіограф, ортопантомограф);
  • мамографи;
  • C-дуги, що найчастіше використовуються в оперативних втручаннях;
  • флюорографи;
  • ангіографи (для перевірки судинної системи).

В залежності від цілей досліджень рентген-системи можуть оснащуватися різними столами (поворотними, нерухомими, регульованими за висотою), а також допоміжними штативами (підлоговими, настільними та стельовими).

З огляду на спосіб отримання зображення виділяють два види апаратів:

  1. Цифрові. Такі пристрої дозволяють отримувати знімки відразу без проявлення та зберігати їх у базі даних. Цифрові установки відзначаються безпечністю. Собівартість такого обстеження невисока, оскільки не потрібно витрачати кошти на проявлення знімків.
  2. Аналогові. Зображення в таких моделях проєктується на спеціальну плівку. Вивчати знімки можна після її проявлення. Такі пристрої надійні, можуть прослужити кілька десятків років. Крім того, вони краще знайомі медичному персоналу.

Обладнання для проведення рентгенівського дослідження може бути стаціонарним або мобільним (палатним).

Технічні параметри рентген-систем

Вибираючи рентген-установку, потрібно перш за все керуватися її потужністю разом із подальшою завантаженістю. Купити дуже дорогий агрегат у фельдшерський пункт невеликого селища міського типу буде неефективно. У такому разі краще підібрати мобільну цифрову установку. Це дозволить оперативно обстежувати пацієнтів і не зазнати при цьому збитків. Стандартна потужність мобільної установки складає 3–30 кВт, стаціонарної — 30–80 кВт. Звернути увагу також потрібно на такі особливості апарата:

  1. Рентгенівська трубка. Слід врахувати розмір фокуса — що він менший, то чіткішим виходить зображення. Низька тепломісткість анода відразу позначається на здібностях обладнання.
  2. Генератор. Відповідає за підвищення ресурсів рентгенівської трубки, що гарантує максимальний захист пацієнтів. Що вища потужність генератора, то менший і коротший час випромінювання.
  3. Рентгенівський стіл для знімків. Навантаження на поверхню складає зазвичай 200 кг. Деякі виробники роблять моделі столів, здатні витримати 300 кг.

Отримати консультацію з вибору рентген-апарата можна, звернувшись до експертів постачальника. Грамотний підхід допоможе придбати обладнання, яке забезпечить ефективну та безперебійну роботу діагностичного кабінету.

Джерело: сайт medigran.com